You are here: Home > GENEL YAZILAR VE RESİMLER, KANARYA BAKIMI, KANARYA BAKIMI VE HASTALIKLARI HAKKINDA SORULAR VE CEVAPLAR, KANARYA HASTALIKLARI, KANARYALAR HAKKINDA FAYDALI BİLGİLER > Kanaryada Ayakta Meydana Gelen Yaralanmaların Tedavisi

Kanaryada Ayakta Meydana Gelen Yaralanmaların Tedavisi

KUŞLARIN AYAKLARINDA YARALANMA OLURSA UYGULAYINIZ

Kanama durumunda, kanama yeri tespit edilmelidir. Kanamayı durdurmak için, mısır unu ya da kabartma tozu kullanılabilir.
Şap ve soğuk su ile bir karışım da, uygulanabilir.
Yara üzerine bir gazlı bez yerleştirin ve sağlam bir basınç uygulayın. Kuşun bacağına veya ayağına antibiyotik merhem kullanarak gevşek bandajla sarınız.
Düşük ışık ile sıcak bir ortamda kuşunuzu bir müddet dinlendirin.
Küçük yaralar ve sıyrıklar
Yara küçük, yüzeysel ise: varsa, betadin veya klorheksidin (Novalsan) ile yarayı temizleyin. Herhangi bir kir veya tüy varsa,tüyleri çıkarmak için bir cımbız kullanın. Daha sonra antibiyotik merhem az miktarda uygulanır. Bu birkaç gün içinde yarayı iyileştirir. . Derin kesik veya yara olması halinde de, ek tedavi olarak tavsiye edilir.

HP Şifa Kremi

hpHealingCream

HP Şifa Krem :yaralar, kesikler, yanıklarda hızlı iyileşmeyi sağlamak için kullanılan bir non-steroid anti-enfektif, ilkyardım kremidir.

KOMBİNASYON HAKKINDA BİLGİ: Özellikle antibiyotik ile kombinasyon halinde hem akut hem kronik septik yaraların tedavisinde bir yardımcı olarak kullanılır.Ürün tamamen güvenle kullanılmaktadır. Tek başına etkili olmakla birlikte, etkileşim halinde de herhangi bir tehlike olmaksızın kullanılabilir. Erken uygulanır ise, daha ciddi bir sorun ilerlemesini engeller. Krem büyük yaralar ; göz yaşı, güneş yanığı , küçük kesikler ve sıyrıklar için de kullanılabilir.
ENDİKASYONLARI: Sıyrık, kesik, çürük, yara, yanık, yara izleri, enfekte yaralar, burkulma, ülserler, cilt çatlakları için ilk yardımdır.
FORMLAR: Krem

PAKET BOYU: .15 ml tüp
DOZU: Tüm türler köpekler, kediler, balıklar hariç tavşan kuşlar, vb. Üç kez kez etkilenen bölgeye uygulayın.Düzelme görüldüğü taktirde yavaş yavaş kesin.
YAN ETKİLERİ VE KONTRENDİKASYONLARI: Bilinmiyor.

İLAÇ ETKİLEŞMELERİ: Bilinmiyor. Hayvan için sadece kullanmak. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

Arnica Montana 3x(Leopard’ın Bane) ; çatlak, sıyrık, yara, düşme, darbe veya morarma sonrası  veya  septik durumların önlenmesi.
Boiron Symphytum Officinale
ArnicaMontana3X_B07528
Ürün Açıklaması
Adı: Symphytum officinale
Ortak Adı: karakafes
Belirti (ler): Ağrı Kesici
Endikasyon: Kemik travmanın iyileşmesi teşvik
Aktif Madde: 30X 3X Symphytum officinale – 30C HPUS için 3C
Tarifi: (Yetişkin / Çocuk) günde 3 kez kadar ağızda 5 pelet çözülür rahatlamış ya da bir doktor tarafından yönlendirilir.
Miktar: 80 Peletler
Onay:
Tarafından Geliştirilmiş:
Artan:
Tipi: Tek Tıp
Aile: Günlük
Krallık: Sebze
İnaktif Maddeler: sükroz, laktoz
Diğer Bilgiler: yakl içerir. 80 granül. HPUS göre yapılmıştır.
HPUS Mention: harfler HPUS bu malzemeler resmi olarak Birleşik Devletler Pharmacopeia Homeopatik dahil olduğunu göstermektedir.
Uyarılar: pelet dağıtıcı mühür kırılırsa listelenen kullanılmamalıdır. Kullanımı durdurun ve belirtiler 3 günden fazla sürer veya kötüleşirse isteyin. Hamile veya emziren ise, kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışın.Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Toplam 1 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1